MEDICA - Laboratorium Analiz Medycznych
ul. Słowackiego 48/48a
26-600 Radom
tel./fax.: 48 365 49 33
e-mail: medica@medica.radom.pl

Godziny Otwarcia:
Pn-Pt 700-1900
So 700-1500

HCV RNA – jakościowo

autor / czwartek, 13 July 2017 / W kategorii:

Test HCV RNA jest najszerzej stosowanym badaniem potwierdzającym przebiegające zakażenie HCV. Oznaczenie jakościowe HCV RNA we krwi chorego jest zlecane do identyfikacji aktywnego zakażenia w przypadku uzyskania niepewnych wyników serologicznych i wczesnego okresu zakażenia. Dodatkowo badanie wykorzystywane jest do określenia skuteczności terapii lekami antywirusowymi – wykonanie badania po zakończeniu leczenia pozwala na potwierdzenie eliminacji wirusa z organizmu. Materiał genetyczny wirusa  można wykryć już po ok. 2 tygodniach od zakażenia. Obecność RNA wirusa przy jednoczesnym braku przeciwciał anty-HCV najprawdopodobniej świadczy o ostrym zakażeniu HCV. Badanie wykonywane jest za pomocą metody PCR.

Przygotowanie do badania: Pacjent nie musi być na czczo. Na badanie można się zgłaszać w każdy poniedziałek i środę między 7:00 a 14:00. Pacjent zgłaszający się na badanie powinien mieć ze sobą dokument tożsamości oraz wyniki badania przeciwciał anty-HCV.

Czas oczekiwania na wynik: 15 dni roboczych

« Wróć do listy terminów
GÓRA

Newsletter

Zapisz się do Naszej listy kontaktowej, aby raz w tygodniu otrzymywać aktualności z Naszej strony, oraz informacje o najnowszych Promocjach!

Dziękujemy za zapisanie się do Neszego Newslettera!