MEDICA - Laboratorium Analiz Medycznych
ul. Słowackiego 48/48a
26-600 Radom
tel./fax.: 48 365 49 33
e-mail: medica@medica.radom.pl

Godziny Otwarcia:
Pn-Pt 700-1900
So 700-1500

HCV RNA – ilościowo

autor / czwartek, 13 July 2017 / W kategorii:

Badanie służy do określenia liczby kopii RNA wirusa HCV we krwi chorego. Znalazło ono zastosowanie głównie w monitorowaniu skuteczności leczenia antywirusowego. Wykonuje się go przed wdrożeniem leczenia oraz w trakcie terapii. Wczesna odpowiedź na leczenie powinna wyrażać się spadkiem ilości kopii wirusa przynajmniej o 99% po pierwszych 12 tygodniach leczenia. Uważa się, że terapia jest skuteczna, gdy po zakończeniu terapii wirusowy RNA staje się nie wykrywalny. Gdy niewykrywalny poziom RNA utrzymuje się po 6 miesiącach od zakończenia leczenia, odpowiedź uważa się za trwałą. Badanie wykonywane jest za pomocą metody PCR.

Przygotowanie do badania: Pacjent nie musi być na czczo. Na badanie można się zgłaszać w każdy poniedziałek i środę między 7:00 a 14:00. Pacjent zgłaszający się na badanie powinien mieć ze sobą dokument tożsamości oraz wyniki badania przeciwciał anty-HCV.

Czas oczekiwania na wynik: 20 dni roboczych

« Wróć do listy terminów
GÓRA

Newsletter

Zapisz się do Naszej listy kontaktowej, aby raz w tygodniu otrzymywać aktualności z Naszej strony, oraz informacje o najnowszych Promocjach!

Dziękujemy za zapisanie się do Neszego Newslettera!